Dłonie są wizytówką nie tylko kobiety, ale również mężczyzny. Panie zazwyczaj decydują się na robienie długich paznokci żelowych lub hybrydowych. Ma to swoje zalety. Trwały lakier, w odróżnieniu od zwykłego, sprawia, że paznokcie wyglądają pięknie i estetycznie przez dłuższy czas. Kobieta nie musi ich zmywać i malować ponownie przez okres trzech lub czterech tygodniu. Największym i jedynym mankamentem są odrosty. W przypadku paznokci żelowych lub akrylowych należy jest uzupełniać i ponownie barwić. Manicure hybrydowy może odrywać się, jeśli właścicielka ma giętką płytkę i tłustą. Dla takich pań lepszym rozwiązaniem są żele lub akryle.

Lakiery hybrydowe nakłada się stosunkowo łatwo. Wystarczy posiadać odpowiednią lampę, dzięki której możemy utwardzać lakier oraz zestaw różnych lakierów, w tym bazowy oraz topowy. Na rynku znajdziemy mnóstwo ozdób do paznokci. Są folie transferowe, naklejki wodne oraz pyłki. Nakłada się je za pomocą gąbeczki, pacynki lub wacika i rozprowadza na całej płytce paznokcia. Dzięki temu otrzymuje się niepowtarzalny efekt. Pyłki mają różne kolory i zapłacimy za nie parę złotych. Tak samo jest z naklejkami wodnymi. Niewielki kartonik z obrazkiem kosztuje grosze, a sprawia, że każdy paznokieć wygląda fenomenalnie. Wystarczy wyciąć obrazek, zdjąć z niego folię i na parę sekund zamoczyć go w wodzie. Po tym czasie naklejka nadaje się do przyklejenia na paznokieć. Czekamy aż obrazek wyschnie i nakładamy na niego lakier topowy, całość trzeba utwardzić w lampie.

Lakiery żelowe lub akrylowe dają jeszcze większe pole do popisu dla kosmetyczek zajmujących się zdobieniem paznokci. Samodzielne wykonanie manicure w domu jest nieco trudniejsze. O właściwy wygląd paznokci dbają także panowie. Codzienna pielęgnacja rąk oraz stóp powinna poświęcać nieco uwagi właśnie płytce paznokci. Na pewno trzeba dbać o to, aby skórki były niepostrzępione i estetyczne. Pomocne w zabiegu będą cążki lub drewniane patyczki. Czasami paznokieć wymaga stosowania olejku regeneracyjnego lub odżywki. Mężczyźni również mogą stosować te preparaty, ponieważ są one bezbarwne. Niedopuszczalne jest posiadanie długich paznokci przez mężczyzn, dlatego ostre nożyczki lub obcinaczki rozwiążą problem. Warto dbać też o brwi oraz o rzęsy.

Panie, którym natura nie dała gęstych rzęs często decydują się na doklejenie sztucznych włosków. To dość czasochłonna operacja kosmetyczna, ale nie ma wpływu na zdrowie oraz jest bezpieczna. Kosmetyczka za pomocą pęsety dokleja do każdej naturalnej rzęsy jedną sztuczną. Dzięki temu uzyskujemy gęste i długie rzęsy, które trzymają się powieki przez miesiąc. Brwi także można upiększyć, panie o rzadkich włoskach mogą rozważyć wykonanie makijażu trwałego. Polega on na wprowadzaniu pod skórę naturalnego barwnika. Zabieg utrzymuje się na twarzy przez okres nawet 5 lat. Często korzystają z niego osoby po wypadkach lub po chemioterapii. Jest on na tyle dyskretny i wygląda naturalnie, że często robiony jest też przez panów, którzy pragną poprawić i zagęścić swoje włoski nad powieką.

15 października 2019 , ,