Okres dorastania jest niezmiernie trudny dla nastolatka. Można wówczas zaobserwować widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dorastając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym czasie hormony szaleją, uwidaczniają się cechy płciowe, zmienia się tembr głosu, pojawia się specyficzny sposób poruszania się czy gestykulacji, charakterystyczny dla płci. Niestety temu zjawisku towarzyszą także uporczywe dolegliwości. Cera, która była wcześniej gładka zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.
Tabletki na trądzik zastosowane we wczesnym okresie nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi choroby, ale także zlikwidują pierwotne zmiany na skórze. Bardzo istotne jest, by zadziałać stosunkowo prędko, aby nie doprowadzić do bardziej skomplikowanych zmian w postaci grudek czy krost. Chociaż wtedy jeszcze nie jest zbyt późno na działanie. Najgorsza sytuacja ma miejsce wówczas jeśli także to stadium choroby zostanie bez leczenia. Wyskakujące na twarzy sino-czerwone grudki wypełnione ropą trudno zlikwidować. Co gorsza świadczą o zakażeniu, które objęło głębokie warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.
W przypadku gdy na twarzy nastolatka pojawiają się pierwsze oznaki przetłuszczania się cery, nie można czekać i liczyć, że samo minie. Brak odpowiednio prędkiej reakcji może skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dość, że mogą się roznieść na inne partie ciała to dodatkowo nie leczone w odpowiedni sposób, pozostawiają brzydko wyglądające zabliźnienia. Dlatego niezmiernie istotne jest jak najszybsze zastosowanie odpowiedniego procesu leczniczego za pomocą tabletek na trądzik, które mogą ostatecznie rozprawić się z pojawiającym się problemem. Ich działanie umożliwi pozbycie się szpecących twarz wyprysków skórnych i zapobiegnie nawrotom zmian trądzikowych..