Jedną z najczęściej występujących chorób skórnych jest trądzik. Okazuje się, że odpowiednia higiena cery zwykle jest niewystarczająca w przypadku tej dolegliwości i trzeba zacząć zażywać medykamenty na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu konieczne mogą się okazać leki na trądzik. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić istniejące już zmiany i dodać kolejnych problemów.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty

Obecnie apteki mają dość różnorodny asortyment, jeśli chodzi o sprawdzone metody batalii z pryszczami. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które możemy z łatwością nabyć w każdej chwili. Nie są one tak silne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu przypadkach są wystarczające do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc poleci nam odpowiednie tabletki na trądzik bez recepty. Naturalne leki na trądzik powstają na bazie naturalnych wyciągów, które mają w składzie dobroczynne substancje aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie rośliny wspomagają walkę z trądzikiem?

Efektywną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i przyspiesza przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki wspomnianym właściwościom zostają wymiatane wraz z moczem z naszego ciała szkodliwe produkty przemiany materii. Jest on od dawna stosowany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.

Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale również wykazuje działanie wspomagające wydzielanie żółci, a więc wspomaga trawienie. Skuteczna jest także zielona herbata, która jest źródłem antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz wirusobójcze. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na schorzenia układu pokarmowego.

Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w dobrej kondycji, a dodatkowo optymalizuje pracę przewodu pokarmowego oraz układu nerwowego. Pomocne jest również stosowanie cynku, który posiada właściwości antyoksydacyjnych, a poza tym wspomaga gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.