Zmiany skórne na twarzy, w okresie dojrzewania to popularna sprawa. Zazwyczaj mimo wszystko, ponadto w dorosłym wieku, spotkamy się z problemem trądziku. Jego pozbycie się zazwyczaj wymaga wizyty u lekarza dermatologa. Wiele osób, które nieskutecznie wykorzystywały różne sposoby terapii, wciąż zadaje sobie pytanie, jak pozbyć się trądziku?

Sprawdzonych metod jest co najmniej parę. Możemy zaaplikować sobie jakieś domowe sposoby oraz takie, które podpowie nam lekarz. preparaty na trądzik przepisywane przez lekarza nierzadko mają szansę przynieść skutki uboczne. Mogą wymagać stosowania specjalnych środków ostrożności, jak na przykład antykoncepcja czy badania enzymów wątrobowych. Niemniej jednak zazwyczaj jednokrotnie przeprowadzona kuracja, może wystarczyć na bardzo długi czas. Różne tabletki na trądzik promowane w telewizji czy w radiu są możliwe do kupienia bez kontroli lekarza. Jednakże ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się jednak, że mogą one funkcjonować.

Trochę mniej radykalna metoda to maść na trądzik. Zwykle skutki użycia takiego środka są różne. Nie każdej osobie pomaga w podobny sposób. Przy używaniu czegoś takiego także powinniśmy spodziewać się skutków ubocznych, jak zaczerwienienie cery czy też uczulenie na słońce. Maść na trądzik zazwyczaj zawiera w swoim składzie antybiotyk i środki mające za zadanie złuszczanie naskórka. Są one tolerowane w zależności od osoby. Maść na trądzik może mieć także inny skład. Zdarza się, że posiada w swojej strukturze cynk, który ma właściwości wysuszające. Preparaty, które rozsmarowujemy na cerze nie zawsze są dobre, ponieważ mogą wydłużać tempo gojenia się krost. Sytuacja zależy w dużej mierze od stopnia wystąpienia trądziku. Używana miejscowo maść na trądzik zazwyczaj jest skuteczna, gdy mamy pojedyncze wypryski. Ale, gdy cała twarz jest w wypryskach, odpowiedniejsza opcja to najprawdopodobniej leki na trądzik.

Często kuracja trądziku trwa długo i wymaga zastosowania różnych leków. Czasami preferujemy domowe sposoby, ale tutaj również należy zachować rozwagę. Nasza cera jest wrażliwa i używanie nieprzetestowanych substancji może grozić w najlepszym przypadku zaczerwienieniem i obrzękiem na twarzy. Raczej nie warto tak ryzykować. Pomoc specjalisty chorób skóry jest w tym przypadku nieoceniona.