W ciągu minionych lat stworzonych zostało znacząca ilość mitów w odniesieniu do leczenia trądziku. Wiele osób polecało chodzenie na solarium czy zbyt częste kąpiele słoneczne w celu wypalenia zmian skórnych. Była to metoda dająca pozytywne wyniki krótkotrwale, gdyż jakiś czas potem trądzik ujawniał się z podwójną siłą.
Jak zniwelować wypryski? Najwięcej może dać pójście do specjalisty. Lekarz specjalista chorób skóry po obejrzeniu stanu cery i krótkim wywiadzie jest w stanie dokonać dobrania specjalistycznego farmaceutyku.
Wiele osób aplikuje żele antybakteryjne, które zazwyczaj bardziej odbijają się ujemnie niż przynoszą wybawienie. Zmiany trądzikowe przeważnie nie są aktywowane przez zanieczyszczenia, tylko zmianami hormonalnymi. Te ujawniają się zazwyczaj w dorastającym organizmie. Jeżeli trądzik występuje u osoby dorosłej, wypada także zrobić badania hormonów. Wypada aplikować kojące preparaty myjące, które pozwolą zniwelować zmiany skórne.
Niejednokrotnie też robiony jest błąd nienawilżania skóry. Mówi się, że w przypadku gdy skóra jest tłusta, to po co ją nawilżać. Odpowiedni krem nawilżający da możliwość zmniejszyć wytwarzanie warstwy łoju, przyczyniającego się do pojawiania się wyprysków. Oprócz tego wypada systematycznie tonizować skórę oraz precyzyjnie ją oczyszczać z makijażu np. płynem micelarnym.
Przy leczeniu pryszczy istotna jest także zdroworozsądkowy sposób żywienia. Wytwarzanych jest wiele produktów, które mają wpływ na trądzik. Do zazwyczaj wyszczególnianych zaliczają się alkohol, papierosy, kawa i czekolada. Złe nawyki mogą przyczynić się do intensyfikację wyprysków. Skądinąd znaczące jest, aby żywność nie była przesadnie przerabiana, gdyż użycie w niej konserwantów i wzmacniaczy smaku, może generować różnego rodzaju zmiany skórne.

5 marca 2018 , ,