Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik umiejscowiony na twarzy. Usuwanie takiego trądziku jest bardzo utrudnione, a to dlatego, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp a więc dość utrudnione może być używanie kosmetyków służących do walki z trądzikiem.

Jak pozbyć się pryszczy z trudno dostępnych partii ciała? Trzeba się odrobinę wysilić, ponieważ przy systematycznych działaniach taki trądzik zwalczymy, a co najmniej zmniejszy się jego intensywność. Warto jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że poszczególne osoby mogą bardzo różnie reagować na poszczególne preparaty czy też powszechnie znane domowe sposoby. Oprócz codziennego mycia, jakie domowe patenty na trądzik mogą okazać się przydatne ?

Jak pozbyć się pryszczy domowymi metodami?

Jeśli planujesz pozbyć się pryszczy domowymi sposobami, możesz użyć przykładowo domowe toniki z ziół i roślin o działaniu leczniczym. Bardzo dobrze na trądzik działa na przykład tonik z wody i z soku z cytryny. Preparatem takim należy regularnie myć twarz, plecy lub też poszczególne pryszcze. Następną interesującą propozycją jest tonik z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a następnie do uzyskanej w ten sposób masy dodajmy parę kropli wody. Otrzymanym płynem przemywamy zainfekowane trądzikiem miejsca.

Wyprysków można się pozbyć także z pomocą aloesu – to rozwiązanie o tyle dobre, że aloes jest znany ze swoich łagodzących i leczniczych właściwości. Czysty sok uzyskany z aloesu może podrażniać skórę wobec tego przed jego zastosowaniem można połączyć go z odrobiną wody i tak uzyskanym tonikiem regularnie przemywać skórę.