Paznokcie są wizytówką każdej kobiety, więc im więcej czasu i poświęcisz, tym lepszy efekt możesz uzyskać. Przede wszystkim ważne jest to, jak się odżywiasz, bo dieta ma niebagatelny wpływ na kondycję swoich włosów, skóry i właśnie paznokci. Oczywiście paznokcie wymagają zadbania i zastosowania różnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych i zabiegów kosmetycznych, ale ważne jest również to, co jesz i co pijesz oraz w jakiej ilości. Ważne jest, by w czasie zimy zażywać suplementy. W tych okresach zwykle nasze diety są mniej bogate w świeże warzywa i owoce, a co za tym idzie, nie dostarczamy do organizmów tyle składników mineralnych, ile potrzebujemy. Dobry suplement witaminowy to więc podstawa i warto żeby taki suplement miał krzem lub biotynę świetnie wpływające na stan paznokci.

Niezbędny jest manicure i warto go wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Dłonie należy moczyć dokładnie w specjalnym preparacie lub w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie odsunąć lub odsunąć i wyciąć skórki. Konieczne jest opiłowanie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu, a w razie potrzeby również oszlifowanie płytki, by stała się gładka i błyszcząca, i by wydobyć jej naturalne piękno. Na takiej płytce lepiej wygląda lakier, a dodatkowo nie nasiąka ona tak bardzo wodą, przez co jest twardsza i wytrzymalsza na uszkodzenia mechaniczne Niezwykle istotne jest również to, jak zabezpieczamy paznokcie. Każdy kontakt z wodą i z detergentami wpływa na stan naszych paznokci, rozmiękczając je i osłabiając. Jeśli więc chcesz, by twoje paznokcie były przez długi czas twarde i mocne, warto zabezpieczać je specjalną odżywką lub przynajmniej bezbarwnym lakierem. Wbrew obiegowej opinii, lakiery do paznokci, w tym te hybrydowe niszczą paznokci. Zniszczeniom ulegają paznokcie, które są nieodpowiednio traktowane zmywaczem do paznokci.

Za wiele zniszczeń odpowiada też nieumiejętne zdejmowanie lakieru hybrydowego, szczególnie zdrapywanie go lub piłowanie. Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy, to warto dać raz na jakiś czas odpocząć paznokcie od lakieru. Wtedy stosujemy kosmetyki odżywcze mające na celu wzmocnienie płytki i warto zastosować też manicure japoński polegający na wtarciu w łydkę specjalnej masy perłowej, która utwardzi paznokcie i je wygładzi. Uroda paznokci polega też na nich odpowiednim kształcie, więc warto dobrze piłować płytkę nadając jej dokładnie taki kształt, jaki pasuje do wielkości naszych dłoni oraz grubości palców. Nie każdy kształt pasuje wszystkim dłoniom. Jeśli chcesz, by twoje paznokcie były w dobrym stanie, to wszelkie domowe czynności wykonuj w rękawiczkach, wtedy uchronisz dłonie przed działaniem detergentów i upewnisz się, że nie będą się tak wysuszać. Warto co wieczór wmasować w dłonie odżywczy krem, a w paznokcie specjalną oliwkę lub serum odbudowujące. Podobnie traktujemy skórki paznokci, które również wymagają naszej uwagi. Wszelkich zabiegach kosmetycznych na paznokciach należy być ostrożnym, by przypadkowo nie uszkodzić macierzy paznokci, co mogłoby skutkować późniejszym wzrostem krzywej płytki.

15 października 2019 , ,