Trądzik dotyka osoby w różnym wieku. Najczęściej jednak ma miejsce w okresie dojrzewania. Ten trądzik określany jest trądzikiem młodzieńczym. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy możemy stać się jego ofiarą. I tu pojawia się pytanie, jak działać, by pozbyć się tego mało estetycznego i drażniącego problemu?

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się pryszczy wiedz, że jest wiele sposobów leczenia. Jednak zawsze powinno się rozpocząć od konsultacji z lekarzem. Samodzielne dobranie kuracji może okazać się kosztowne i nie przynieść efektów. Konsultacja u specjalisty pozwoli nam odpowiednio zapoznać się z sytuacją. Dermatolog dobierze odpowiedni typ terapii, który z pewnością okaże się skuteczny w walce z pryszczami.

Jak pozbyć się pryszczy stosując leczenie dermatologiczne?

Najczęściej terapia rozpoczyna się od ogólnodostępnych środków. W aptekach znajdziemy wiele maści, płynów, a nawet tabletek, które mogą nam pomóc. Lekarz może zaordynować leczenie przy pomocy antybiotyków, retinoidami lub lekami hormonalnymi. Warto przy tym mieć na uwadze, że są to niezwykle silne środki, które mogą powodować też skutki uboczne.

Sposoby na pozbycie się pryszczy przy pomocy innych metod?

Czy mamy do wyboru inne metody na rozwiązanie problemu pryszczy? Oczywiście, że tak. Chociaż nie zawsze są one stuprocentowo skuteczne, warto także je zastosować. Walkę z pryszczami trzeba rozpocząć od zmiany sposobu żywienia i diety i wyeliminować z niej nadmiar słodyczy, sztucznych barwników i konserwantów, a wprowadzić więcej produktów z dużą ilością witamin i minerałów. Jeśli zajdzie taka potrzeba można też zdecydować się na tabletki na trądzik bez recepty, które uzupełnią możliwie niedobory minerałowo – witaminowe i przy okazji wyregulują hormony.